Відбулося засідання круглого столу вчителів хімії по розв’язуванню задач ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії за 2017-2018 навчальний рік

05 березня 2018 року на базі Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 відбулося засідання круглого столу вчителів хімії по розв’язуванню задач ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії за 2017-2018 навчальний рік. Завдання виявились складними не тільки для учнів, а й для вчителів, оскільки 80% з них виходять за межі навчальної програми, деякі розраховані на студентів вишів. Учителям хімії закладів загальної середньої освіти району проаналізували розв’язки завдань такі вчителі: Силенко Микола Іванович (Вихвостівська ЗОШ І-ІІ ст.) – за      8 клас; Аліменко Олена Петрівна (Городнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2) – за 9-10 класи; Дмуха Надія Ананіївна (Городнянська районна гімназія) – за 11 клас. Деякі завдання вчителі хімії розв’язували разом.

Учасники круглого столу переглянули презентацію з досвіду роботи вчителя хімії, який атестується – Аліменко Олени Петрівни, старшого вчителя Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 з проблеми «Розвиток креативного мислення учнів шляхом всебічного використання хімічного експерименту та дослідницької роботи на уроках хімії та в позаурочний час».

Вчителям було також запропоновано перегляд збірника матеріалів «Олімпіадні задачі з хімії. Завдання і розв’язки» О.П.Аліменко. У збірнику авторка розмістила підбірку різнопланових як авторських завдань, так і олімпіадних задач за матеріалами обласних семінарів для вчителів хімії та обласних олімпіад різних років на константу рівноваги, розчини, електроліз. Запропоновані задачі наведені з розв’язками. Більша частина матеріалу не розглядається у межах діючої шкільної програми і дуже часто викликає великі труднощі у дітей. Даний збірник матеріалів може бути використаний вчителями хімії для індивідуальної позаурочної роботи з обдарованими дітьми, учнями при підготовці до участі в олімпіадах, корисний студентам природничих факультетів перших років навчання.